SEO od Radka ve Žďáře nad Sázavou

Jak Radek slíbil, tak v sobotu 20. prosince uspořádal vlastní SEO školení ve Žďáře nad Sázavou. Přijel jsem chvíli před začátkem a potykal si s ostatními účastníky na pozdní snídani. Na samotném školení nás bylo celkem devět, přičemž část vážila cestu z dalekých končin jako jižní Čechy, Praha, Benešov nebo Ostrava. Vysočinu jsem reprezentoval já, Vašek z Jihlavy a Marek Hnátek.

Radek měl školení dobře připravené a během čtyř hodin (s pauzou na oběd) s námi prošel základní i pokročilá témata související se získáváním návštěvnosti z vyhledávačů. Žádný SEO šamanismus, black hat, papouškování zahraničních blogů nebo fňukání nad Seznamem, ale praxí ověřené knowhow, které Radek získal za několik let, během kterých si vyzkoušel optimalizaci pro různé formy obsahu od MFA k magazínům nebo e-shopu. Radek se netajil tím, že optimalizaci dělá kvůli zisku a rozpočet z vlastní kapsy ho donutil dělat tak, aby do ní neměl hluboko. S námi se podělil o tipy pro hledání konverzních klíčových slov, psaní titulků, formátování obsahu, získávání odkazů, linkbuilding a další. Jen mě překvapilo, že Radek hodně sází na ruční práci a využívá minimum nástrojů, které by mu ušetřily čas, například při kontrole pozic.

Celkově hodnotím Radkovo školení jako přínosné. Výhodou byl také menší počet účastníků a neformální atmosféra, která podpořila diskusi a sdílení zkušeností ostatních ať už během přednášky, snídaně i oběda. Bohužel jsem musel odejít hned po přednášce, tak jsem neměl možnost pobavit se s ostatními i mimo téma vyhledávačů.

Při loučení se Marek Hnátek zmínil, že chce dělat pravidelné srazy webařů z Vysočiny a začínat by se mělo snad už během ledna. Zůstaňte naladěni 🙂

Díky Radkovi Strouhalovi za uspořádání školení ve Žďáře a Markovi Hnátkovi za zajištění prostor, techniky, občerstvení i ubytování v hotelu Jehla.

Odkazy

4 komentáře u “SEO od Radka ve Žďáře nad Sázavou

  1. Manuel

    škoda, že jsem to nestihl, budu se snažit příště, přesně takové srazy jsou něco, co tu chybí a měly by zůstat ‚underground‘, jinak se vytratí jejich kouzlo.

    • Vojtěch Brázda Autor článku

      Souhlasím, velkým plusem u těchto menších srazů je otevřenější a uvolněnější armosféra.

  2. Pingback: Report z víkendového srazu - SeoPizza.cz

  3. Pingback: Shrnutí roku 2014 - SeoPizza.cz

Komentáře jsou uzavřeny.