Za pár dní má skončit provoz Google Readeru, velmi šikovné čtečky RSS, která mi už několik let pomáhá se sledováním desítek magazínů, blogů a diskusních fór, které považuju za přínosné nebo jinak zajímavé, a která mě v neposlední řadě inspirovala pro vytvoření agregátoru wtrh.cz.
Reader jsem vždy používal tím nejjednoduším způsobem – nadpisy, které mě zaujaly jsem si rozkliknul a ty nejzajímavější označil hvězdičkou. Sdílení, tagování a další funkce jsem nepotřeboval. Onámení o ukončení provozu k 1. červenci mě překvapilo a hledání náhrady jsem nechal na poslední chvíli.
Vyzkoušel jsem The Old Reader, pak všudemožně doporučované Feedly, ale ani jedna čtečka mi stoprocentně nesedla.
Mé srdce zaplesalo až u g2reader, který jakoby Google Readeru z oka vypadl. Podobné rozhraní a funkce, na které jsem zvyklý, snadné přihlášení přes facebookový účet a rychlý import feedů z Google Readeru. Mezi nabídkou jazyků nechybí čeština a navíc si můžu udělat seznam slov, která se v přehledu zvýrazní. Mám vybráno.
Hledání náhrady za Google Readeru se věnují také v článku na Lupě (včetně diskuse).
Já jsem se tak dlouho chystal google reader začít používat, až ho google pohřbil 🙂 Používám běžnou čtečku v opeře, ale stále více mi vadí, že nelze synchronizovat mezi jednotlivými stanicemi. Děkuji tedy za nějaké tipy – tomu že opera nasadí synchronizaci přestávám pomalu taky věřit, protože to spíš vypadá, že v nových verzích čtečka rss kanálů nebude vůbec.
Čtečka v Opeře? To zahoď a raději věnuj půlhodinku vyzkoušení Feedly nebo g2reader 🙂
🙂
jasně, pro konzervativce je každá změna hrozná 🙂 a představa exportu desítek kanálů, jaké možnosti má například g2reader?
Seznam kanálů se dá snadno naimportovat, stačí je mít připravené ve formátu OPML, což předpokládám Opera umí.
Tak jsem koukal, g2reader je pro mě asi nepoužitelný – mobilní verze se mi moc líbí, ale nemá klienta pro offline čtení a podle všeho neumí export?
feadly vypadá nadějněji, stahuje si ta aplikace kanály k sobě pro offline přehled nebo je nutné taky být online?
Netuším, při mém způsobu práce se čtečkou, o kterém jsem se zmínil v článku nic jako offline čtení nepoužívám.
U g2readeru se export kanálů připravuje, v plánu je i aplikace pro Android. g2reader je mladý projekt a to nejlepší má ještě před sebou 🙂